KOŠARKAŠI BEŠIKTAŠA POBEDILI SU PLAY 64:61 U POSLEDNJEM 10 KOLU REGIONALNE LIGE.

Juniori Bešiktaša su ovom pobedom osvojili prvo mesto i samim tim Regionalnu ligu.

Bešiktaš je u zadnje 10 kolo ušao sa skorom 6 pobeda i 1 porazom. Znali su igrači i uprava kluba da nema kalkulisanja, samo pobeda donosi prvo mesto i osvajanje Regionalne lige.

Iako su gotovo ceo meč jurili rezultat, crno-beli su se izborili za uzbduljivu završnicu u kojoj je poslednje poene sa linije za slobodna bacanja postigao Ahmed, posle faula Majstorovića.  Play je imao napad 10 sekundi pre kraja, ali je Sejat promašio “trojku”.

Pobednički tim predvodio je Ilhan Pejović sa 26 poena, Halid Musić je imao 24, a Izudin Balić i Almir Sadović 11 poena. U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Sejat sa 24 poena, koji je u poslednjem minutu bio i tragičar Play-a, imao je čist šut za “tri” poena ali je pogodio samo prednji deo obruča.

Oba tima mučila su se na startu meča sa procentima. Sudije su svirale gotovo svaki kontakt i u prvoj četvrtini smo više gledali slobodna bacanja nego košarku.

U završnici prve četvrtine pri rezultatu 14:11 za Play, Ahmed na 5 sekundi pre kraja krade loptu Kapandžiću, dodaje pas Halidu koji uz zvuk sirene pogađa trojku za 14:14.

Play je dobro krenuo drugu deonicu, crno-beli su lošom igrom teško dolazili do poena.

U poslednjim minutima prvog poluvremena Play je došao do +10 (28:18), ali crno-beli pronalaze ritam i smanjuju zaostatak na svega sedam poena, (28:21).

Sličnu košarku gledali smo i u nastavku meča.

Igrači Play-a su nastavili svoju šutersku seriju. Bešiktaš se mučio da dođe do svoje prepoznatljive igre. Na kraj treće deonice Play  je imao prednost od +11(48:37).

U četvrtoj deonici videli smo veliku nervozu na terenu. Na 6:35 do kraja Play je došao na maksimalnih +15(55:40). Posle tajm-auta ekipe Bešiktaša na terenu je bio samo jedan tim! Igrači Bešiktaša su popravili agresivnost, lopta se dobro kretala u napadu i sve je to rezultiralo serijom 21:0. Na 1:30 do kraja Bešiktaš je na +6(61:55).

Bešiktaš pobeda

Nakon tajm auta koji je tražio trener Play-a, ekipa uspeva da se vrati u igru i na 35 sekundi do kraja rezultat je nerešen (61:61). Izudin Balić preuzima odgovornost i na 20 sekundi do kraja pogađa za dva poena i Bešiktaš ide na +2(63:61). Napad Play-a na 20 sekundi pre kraja se ne završava dobro po domaću ekipu, Majstorović pokušava sam da probije jaku odbranu Bešiktaša ali gubi loptu i pravi faul da spreči kontru. Ahmed je na liniji penala, prvi penal pogađa, pogađa i drugi ali je isti poništen zbog ranijeg ulaska u reket. Bešiktaš je na +3(64:61).

Imao je Play napad za produžetke, na 5 sekundi Sejat je ostao sam, šutirao za “tri” i promašio, Ahmed je bio najbolji u skoku i tu je svaka nada ugašena za košarkaše Play-a. Zasluženo slavlje je moglo da počne! Bešiktaš je osvojio Regionalnu ligu!